duminică, 21 octombrie 2018

Arhiva ReporterNTV.ro

Pentru 18.03.2018

CONSTANȚA. HC Dobrogea Sud Constanța a câștigat Cupa României la handbal masculin! GALERIE FOTO/VIDEO

HC Dobrogea Sud Constanța a câștigat în premieră primul trofeu din istoria clubului, după ce a învins Poli Timișoara cu 23-21 în finala Cupei României la handbal masculin, disputată duminică.

ATENȚIE, ȘOFERI! O porțiune din Autostrada Soarelui, ÎNCHISĂ din cauza fenomenului meteo de ploaie înghețată! Vezi ruta ocolitoare

”Fenomenul meteo de ploaie înghețată este foarte periculos, instalându-se spontan și afectând puternic siguranța circulației rutiere”, arată sursa citată.

Accident feroviar în CONSTANȚA - două vagoane s-au răsturnat pe un pod! IMAGINI DE LA FAȚA LOCULUI

„Zona a fost asigurată, iar o autospecială de stingere a incendiilor este la fața locului, pentru orice eventualitate“, a precizat Anca Chiriță, purtător de cuvânt ISU Constanța.

ALEGERI în Rusia 2018: Putin, la al patrulea mandat de președinte

La startul cursei electorale sunt aliniați opt candidați: Vladimir Putin (independent), Vladimir Jirinovski (Partidul Liberal Democrat), Pavel Grudinin (Partidul Comunist), Grigori Iavlinski (Iabloko), Boris Titov (Partidul Creșterii), Serghei Baburin (Uniunea Națională a Rusiei), Maxim Suraikin (Comuniștii Rusiei) și Ksenia Sobciak (Inițiativa civică).

Cod galben de precipitații, vânt și frig în Capitală și 32 de județe! Zonele unde se va depune strat consistent de zăpadă

Meteorologii anunță că începând de duminică dimineață până la ora 23.00 vor fi precipitații pe arii extinse în jumătatea de sud-est a teritoriului.