marţi, 23 octombrie 2018

A fost spectacol pe apă! S-a încheiat a 2-a ediție a Regatei Poseidon

Cu ambarcațiunile pregătite, zeci de pasionați de yachting s-au reunit pe cheul Marinei Mangalia și au plecat în marea aventură din cadrul Regatei  „Poseidon”. Cu mici întârzieri cauzate de vânt, cursa s-a desfășurat fără probleme. Competitorii au fost însoțiți pe tot parcursul cursei de organizatori și reprezentanți din partea juriului de la nivel național și  internațional, care s-au arătat mulțumiți de întrecerea velierelor. În acest weekend, sportivii înscriși în Regata Poseidon, s-au întrecut în două probe distincte: o cursa offshore, de la Mangalia la Eforie Nord și o cursă inshore, care s-a desfășurat doar în dreptul stațiunii Eforie Nord. Câștigatoare la categoria racer, a fost echipa Simina, iar la cruiser și la one design s-a impus Tortuga.Regata „Poseidon” este primul eveniment competițional al anului realizat de Black Sea Assoctiation în Marina de la Eforie, împreună cu Nautic Life și Club Sportiv Fapt, sub patronajul Federației Române de Yachting. Astfel de competiții vor mai avea loc în perioada următoare, când iubitorii de yachting vor oferi publicului larg un spectacol al pânzelor pe apă.

Ar putea sa va intereseze:

DOLIU în sportul românesc! Un renumit fotbalist a încetat din viață
De Neptun TV 21 octombrie 2018

Balaci a debutat la Universitatea Craiova în august 1973 și a a contribuit la primul titlu de campioană al echipei din Craiova. A câștigat trei titluri naționale și patru Cupe ale României și a fost desemnat cel mai bun fotbalist român al anului în două rânduri: 1981 și 1982. În prima ligă are 347 de meciuri și 84 de goluri, la Universitatea Craiova, FC Olt Scornicești și Dinamo București.

Simona Halep s-a retras de la Turneul Campioanelor: 'Spatele meu nu este bine'!
De Neptun TV 18 octombrie 2018

Simona Halep nu a reușit să învingă lupta cu problemele la spate și a fost nevoită să se retragă și de la ultima competiție din acest an, Turneul Campioanelor.

Performanță uriașă! Echipa națională U21 a României s-a calificat la EURO 2019! Ianis Hagi: Am realizat ceva istoric
De Neptun TV 17 octombrie 2018

Echipa națională a României U21 s-a calificat la Campionatul European din 2019, după ce s-a impus cu 4-0 în fața naționalei Liechtenstienului U21 în ultimul meci din grupa 8 din preliminarii, terminând grupa pe primul loc cu 24 de puncte.

Simona Halep a plecat la Moscova. 'Sunt destul de ok, dar nu știu cum o să fiu la meciul oficial'
De Neptun TV 12 octombrie 2018

Simona Halep a fost diagnosticată cu hernie de disc în urmă cu o săptămână.

Ionel Dănciulescu este noul manager sportiv al FC Farul Constanța
De Neptun TV 5 octombrie 2018

Ionel Dănciulescu a acceptat oferta patronului FC Farul Constanța, Ciprian Marica, de a ocupa postul de manager sportiv al echipei de la malul mării.

Simona Halep s-a accidentat și ar putea renunța la turneul de la Wuhan: '24 de ore foarte dificile'! Niculescu, învinsă în primul tur
De Mediafax 24 septembrie 2018

Simona Halep, locul I WTA, a anunțat că a simțit dureri la spate duminică, la antrenament, și ar putea rata participarea la turneul de la Wuhan.