duminică, 18 august 2019

Adevărul e dincolo de noi

Gazdele de la Maribor Branik nu mai aveau nicio șansă de a depăși faza grupelor dar și-au dorit o despărțire cu capul sus de proprii suporteri. Și pînă în minutul 74 al meciului cu FC Bruges aveau toate motivele să creadă că așa se va întîmpla. Maribor conducea cu 3-0 cu 15 minute înaintea finalului și nimic nu lăsa să se întrevadă deznodământul zbuciumat al acestei partide. Vă avertizăm că urmează imagini greu de crezut!Și pentru că un astfel de meci trebuia să aibă un final apoteotic, slovenii și-au mai găsit timp să rateze golul egalizator, în ultimele secunde...Pe White Harte Lane din Londra, oaspeții de la PAOK Salonic, cu Loți Boloni pe bancă și Costin Lazăr titular, au intrat pe teren cu un sfert de oră înaintea adversarilor de la Tottenham. După numai 13 minute, grecii plantaseră deja doi cai troieni în poarta brazilanului Heurelho Gomes, prin Salpingidis și Atanasiadis. Oaspeții au rămas în 10 oameni după eliminarea lui Stafilidis și penalty-ul transformat de Modric însă s-au apărat ca la Termopile mai bine de o repriză și s-a terminat Tottenham – PAOK Salonic 1-2. Grecii sunt calificați deja în 16-imile de finală, în vreme ce echipa lui Harry Redknapp mai speră doar într-o minune.