CS Tomis 2004 are nevoie de două victorii pentru a câştiga titlul !

22:03, 27 aprilie 2011 Sport


Voleibalistele de la CS Tomis 2004 Constanţa vor să tranşeze în două jocuri finala Diviziei A1. Aureolate de o victorie în Moldova, cu Ştiinţa Bacău, elevele lui Darko Zakoc pornesc ca favorite în dubla de pe teren propriu. Cuvântul de ordine în tabăra constănţencelor este victoria. Toată lumea este convinsă că un joc practicat ca cel de la Bacău le va aduce cu siguranţă reuşita şi primul titlu din istoria clubului de la Malul Mării.

„Toată lumea se aşteaptă la meciuri foarte grele. Bacăul este o echipă bună care a jucat tot sezonul excelent. Suntem întradevăr aproape de un mare succes , dar trebuie să fim precauţi, să nu fim încă euforici şi să rezolvăm totul pas cu pas. Dacă repetăm evoluţia din meciul 2 de la Bacău vom fi pe drumul cel bun” a declarat Darko Zakoc

Cele două partide din marea finală se dispută joi şi vineri, cu începere de la ora 20, în Sala sporturilor din Constanţa, pe care voleibalistele Tomisului o doresc a fi neîncăpătoare.

Ar putea sa va intereseze:


Comenteaza aceasta stire



(nu va fi publicat)

captcha

Prin postarea unui comentariu sunteti de acord cu termenii si conditiile de utilizare