miercuri, 24 iulie 2019

De la Chelsea la Shenshua

Surse apropiate clubului Shanghai Shenshua susțin că lui Anelka i s-ar fi oferit un contract pe două sezoane în valoare de aproximativ 10 milioane de euro pe an. Oficiali ai clubului chinez au declarat că detaliile contractului vor fi dezvăluite săptămâna aceasta. Atacantul de 32 de ani al lui Chelsea nu mai este dorit de gruparea londoneză, iar în cursa pentru semnătura lui se mai află și West Ham. Fanii echipei din Shanghai s-au declarat încântați de posibilitatea ca starul francez să evolueze pentru echipa lor:

Pe adresa clubului londonez au mai sosit oferte și pentru fundașul brazilian Alex, în timp ce mai multe echipe chineze se interesează de Didier Drogba. Shanghai Shenshua, locul 11 din 16 în Prima Ligă din China sezonul trecut, e interesată de asemenea de aducerea fostului mare mijlocaș francez Jean Tigana la cârma echipei.

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Wimbledon
De Neptun TV 9 iulie 2019

Halep a egalat situația în meciurile directe cu Zhang, 2-2, după ce asiatica a învins în 2016 în primul tur la Australian Open, cu 6-4, 6-3, și în același an la Beijing, cu 6-0, 6-3, în optimi. Singura victorie anterioară a Simonei s-a înregistrat în 2012, în primul tur la Indian Wells, cu 6-1, 6-1.

Wimbledon 2019 | Simona Halep o va întâlni pe Victoria Azarenka în turul 3
De Neptun TV 3 iulie 2019

În setul al doilea Mihaela Buzărnescu s-a impus. A fost 6-4 pentru jucătoarea din București, după 47 de minute de joc, iar meciul a fost trimis în decisiv.

România luptă la Constanța pentru calificarea la Europenele de baschet 3×3!
De Neptun TV 28 iunie 2019

Turneul are loc pe 29 și 30 iunie în Piațeta Perla din Mamaia iar accesul publicului este gratuit.