duminică, 25 august 2019

Egal între feroviari

Rapid București și CFR Cluj au remizat, sâmbătă seară, scor 1-1, în Giulești, într-un meci contând pentru etapa a 8-a din Liga I. După un prim sfert de oră închis, prima ocazie a venit la poarta rapidiștilor, Sougou nimerind bara cu o lovitură de cap din 8 metri. La un minut doar distanță,  elevii lui Răzvan Lucescu au deschis scorul, atunci când Mihai Roman a șutut puternic din centrul careului. Din acel moment, jocul a revenit la starea inițială din primele minute, ambele echipe nemaiavând ocazii notabile până la sfârșitul primei reprize. La reluarea de la cabine, giuleștenii au început mai bine, însă o gafă a lui Apostol a adus golul lui Weldon, brazilianul egalând situația pe tabelă după ce a trimis balonul în poartă din 7 metri. Scor final 1-1, rezultat care nu avantajează însă nici una dintre echipe.