luni, 19 august 2019

Egali în Dobrogea

FC Farul Constanța nu a reușit să își ia revanșa în fața celor de la Viitorul, după ce echipa lui Hagi câștigase în tur cu scorul de 3-1. Derby-ul Dobrogei s-a terminat la egalitate, scor 0-0, însă la finalul partidei ambele formații au fost mulțumite de rezultat.   Veteranul din apărarea Farului, Ion Barbu  a fost foarte aproape de a marca chiar în debutul primei reprize, dar lovitura sa de cap a trecut puțin pe lângă bara porții apărate de Cătălin Popa. Ștefan Ciobanu și-a trecut și el în cont o altă mare ocazie a primei reprize. În partea secundă a jocului, Viitorul a preluat controlul, iar atacanții echipei lui Cătălin Anghel au fost foarte aproape de a deschide scorul. Cea mai importantă intervenție a goalkeeperului din poarta Farului, Dan Zdrâncă, a fost cea din prelungirile meciului, când  a salvat un gol ca și făcut. Etapa viitoare FC Farul se va deplasa la Botoșani, iar Viitorul va primi vizita celor de la Astra 2.