Ion Răuță și Mihai Guliu au dezvăluit, în exclusivitate la Neptun TV, planurile de viitor ale echipelor Farul și Săgeata

De Mihai Băluţă 23:55, 10 iunie 2013 636 vizite Sport

Ion Răuță și Mihai Guliu au vorbit la Derby despre viitorul lor la Farul și respectiv Săgeata, dar și despre strategiile celor două echipe. Cei doi tehnicieni au dezvăluit și câteva nume care ar putea veni în vară la cele două grupări de pe Litoral.

Mai în glumă, mai în serios, Ion Răuță și Mihai Guliu iau în calcul o asociere între formațiile constănțene, incluzând aici și trupa lui Gheorghe Hagi, Viitorul Constanța. Neptun TV vă va ține la curent cu pregătirea echipelor constănțene în perioada precompetițională.

Trofeul Ligii Campionilor a ajuns la Berlin
De Alexandru Halchin 27 aprilie 2015

Trofeul Ligii Campionilor a ajuns astăzi la Berlin. Capitala Germaniei va găzdui, pe 6 iunie, ultimul act al prestigioasei competiții. La Berlin, nemții ar putea-o avea în finală pe Bayern Munchen. Pentru asta, campioana Germaniei trebuie să treacă de Barcelona în semifinale.

HCM Constanța pregătește duelul cu CSM București din play-off-ul Ligii Naționale. Angelovski este refăcut complet
De Sorin Cealera 27 aprilie 2015

HCM Constanța mai are o săptămână la dispoziție pentru a pregăti meciurile 2 și 3 cu CSM București, din play-off-ul Ligii Naționale. Macedoneanul Angelovski a revenit la antrenamentele echipei și este apt de joc.

Steliștii se bazează pe sprijinul fanilor, pentru meciul cu ASA: "Așteptăm 30.000 de oameni"
De Robert Cioancă 27 aprilie 2015

Miercuri se joacă „finala” Campionatului! Steaua și revelația ASA Târgu Mureș se întâlnesc într-un meci care poate decide noua campioană a României. Biletele s-au pus de azi în vânzare. Steliștii sunt optimiști și aștaptă cel puțin 30.000 de fani pe Arena Națională.

Andrei Filimon și Cristina Hîrîci s-au calificat în fazele preliminarii ale Mondialelor de tenis de masă din China

Andrei Filimon și Cristina Hîrîci s-au calificat, fără înfrângere din grupe, în fazele preliminarii ale Campionatelor Mondiale individuale de tenis de masă din China.

CSVM Zalău - Tomis Constanța, 3-0, în al treilea meci al finalei Diviziei A la volei masculin. CVM Tomis conduce la general cu 2-1

Ghinioanele se țin lanț la CVM Tomis Constanța. Coordonatorul "alb-albaștrilor", Andrey Zhekov s-a accidentat în meciul trei al finalei cu CSVM Zalău, astfel că Tomis a pierdut șansa de a închide finala cu victorii pe linie. Ardeleni s-au impus cu 3-0. Mâine, de la ora 19, va avea loc meciul patru al finalei.

Constantin Gache este noul antrenor al Farului
De Daniel Savopol 27 aprilie 2015

Începând de astăzi, FC Farul Constanța are un nou antrenor! Constantin Gache va prelua comanda echipei la două zile după ce Farul s-a despărțit de Marian Dinu. Gache are misiunea de a pregăti echipa constănțeană pentru barajul de menținere în Liga 2. Noul tehnician va conduce mâine primul antrenament al "alb-albaștrilor".

CVM Tomis mai are nevoie de o singură victorie în finala cu CSVM Zalău pentru a câștiga un nou titlu

Ceea ce părea doar un vis, este pe cale să se îndeplinească. CVM Tomis Constanța este la o singură victorie distanță de o performanță istorică. Un succes în această seară la Zalău, în meciul trei al finalei campionatului, ar trimite titlul din nou la Constanța, dar cu un record de eficacitate: 28 de victorii în tot atâtea meciuri disputate!

Nord-irlandezul Kris Meeke a câștigat Raliul Argentinei

Pilotul nord-irlandez Kris Meeke a câștigat Raliul Argentinei, a patra etapă a Campionatului Mondial. Este primul său succes în World Rally Championship.

Arsenal și Chelsea au remizat, scor 0-0, în derby-ul Londrei
De Mircea Ghiţă 27 aprilie 2015

Derby-ul Londrei din Premier League, disputat aseară între Arsenal și Chelsea, s-a încheiat nedecis, scor 0-0. Cu patru etape înainte de finalul sezonului, echipa lui Jose Mourinho are 10 puncte avans față de Manchester City și Arsenal și este aproape campioană în Anglia.

Simona Halep este de astăzi, oficial pe locul 2 în clasamentul mondial!
De Cristian Cealera 27 aprilie 2015

Simona Halep este începând de astăzi a doua jucătoare a lumii. Noul clasament WTA a devenit oficial în această dimineață, când a fost dat publicității de către forul internațional. Simona revine pe această poziție după aproape șapte luni.

Oțelul Galați s-a impus cu 3-0 pe teren propriu în partida cu Viitorul, din etapa a 28-a a Ligii Întâi

Oțelul Galați a reușit aseară a doua victorie consecutivă în Liga Întâi. Echipa antrenată de Florin Marin s-a impus cu 3-0 pe teren propriu în fața trupei lui Gheorghe Hagi, Viitorul, în etapa a 28-a a Ligii Întâi.

Real Madrid câștigă la Vigo cu 4-2 și rămâne la două puncte în spatele celor de la FC Barcelona

Real Madrid rămâne la două puncte în spatele rivalei FC Barcelona, în La Liga. Elevii lui Carlo Ancelotti au câștigat cu 4-2 pe terenul celor de la Celta Vigo, după ce au fost conduși în prima repriză.

Wolfsburg pierde cu Monchengladbach și Bayern cucerește titlul în Bundesliga, cu patru etape înainte de final

Bayern Munchen a devenit aseară campioană în Bundesliga, cu patru etape înainte de finalul campionatului. Bavarezii au profitat de înfrângerea rivalei Wolfsburg, 0-1 în deplasare cu Monchengladbach. Bayern a adunat 76 de puncte, cu 15 mai multe decât urmăritoarea sa și va avea parte de un final liniștit de sezon.

Gaz Metan învinge Astra cu 2-1 și iese din zona fierbinte a Ligii Întâi

Gaz Metan Mediaș a ieșit pentru moment din zona retrogradării. Medieșenii s-au impus aseară cu 2-1 pe terenul celor de la Astra Giurgiu și i-au egalat la puncte pe cei de la Universitatea Cluj, însă au trecut peste aceștia în clasament datorită golaverajului superior.

Maratonul de la Londra a înregistrat o triplă kenyană
De Robert Cioancă 26 aprilie 2015

Ediția din acest an a maratonului de la Londra a fost dominată de alergătorii kenyeni. Cursa din capitala britanică a fost marcată de retragerea din activitatea a atletei britanice Paula Radcliffe, deținătoarea recordului mondial feminin în această probă.

Mihai Popescu și Alex Șimicu s-au alăturat echipei naționale după ce au semnat vineri contractul cu Saint Raphael
De Sorin Cealera 26 aprilie 2015

Mihai Popescu visează să se despartă de HCM Constanța cu un nou titlu de campion, al zecelea! Portarul naționalei României a dat o fugă în Franța pentru a semna vineri contractul cu Saint Raphael, echipă la care va evolua din vară, alături de fostul său coechipier de la HCM, Alex Șimicu.

Angelique Kerber a câștigat turneul de la Stuttgart
De Alexandru Halchin 26 aprilie 2015

Ce nu a reușit Simona Halep, a făcut Angelique Kerber. Germanca a învins-o pe Caroline Wozniacki în finala turneului de la Stuttgart și și-a trecut pentru prima dată în palmares acest trofeu.

HCM Baia Mare a câștigat pentru a treia oară consecutiv Cupa României
De Cristian Cealera 26 aprilie 2015

Cupa României nu mai vrea să plece din Maramureș! HCM Baia Mare a câștigat astăzi trofeul, pentru a treia oară consecutiv, după ce a învins în finală marea rivală CSM București cu scorul de 18-17. SCM Craiova a cucerit bronzul competiției, după 28-25 cu CSU Neptun Constanța, în finala mică a întrecerii.

Marius Copil și Adrian Ungur au câștigat finala de dublu de la BRD Năstase-Țiriac Trophy

După un super tie-break dramatic, Marius Copil și Adrian Ungur au câștigat finala de dublu de la BRD Năstase-Țiriac Trophy. Românii s-au impus cu 3-6, 7-5, 17-15, în fața perechii Monroe / Sitak și au cucerit primul lor titlu ATP din carieră.

Guillermo Garcia Lopez a câștigat la simplu trofeul BRD Năstase Țiriac Trophy

Turneul ATP BRD Năstase Țiriac Trophy și-a desemnat astăzi și câștigătorul în proba de simplu. Spaniolul Guillermo Garcia Lopez a câștigat marea finală, după ce l-a învins în două seturi, 7-6, 7-6, pe cehul Jiri Vesely.

Bayern Munchen este aproape de un nou titlu în Bundesliga

Pentru Bayern Munchen obținerea celui de-al 25-lea titlu din Bundesliga a devenit o chestiune de zile sau chiar de ore. Bavarezii au învins aseară Hertha Berlin cu 1-0, iar dacă Wolsburg nu câștigă azi, Bayern devine campioană. Bayern are 15 puncte avans cu 4 etape înainte de finalul sezonului.