vineri, 19 iulie 2019

Pantsil „salvatorul”

Liverpool pare să fi ieșit din criză. Elevii lui Kenny Dalglish au bifat miercuri seară a doua victorie consecutivă în Premier League, după sucesul de săptămâna trecută, 3-0 în deplasare cu Wolves. De această dată, în fața lui Fulham, cormoranii au câștigat cu 1-0. A fost un meci dominat de gazdele de pe Anfield Road dar victoria a fost una norocoasă singurul gol al întâlnii fiind marcat de un jucăptor al lui Fulham. În minutul 52, Fernando Torres a șutat la poarta adversă iar fundașul ghanez John Pantsil a gafat ridicol, păcălindu-l și pe goal-keeperul David Stockdale, impecabil până în acel moment. S-a terminat 1-0 și Liverpool a urcat pe locul 7 în clasamentul Premier League cu 32 de puncte. Pe Gerrard și compania îi așteaptă două partide foarte importante, un meci acasă cu Stoke City, în care nu au voie să rateze cele trei puncte iar apoi un duel infernal, pe 6 februarie, pe Stamford Bridge cu Chelsea.

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Wimbledon
De Neptun TV 9 iulie 2019

Halep a egalat situația în meciurile directe cu Zhang, 2-2, după ce asiatica a învins în 2016 în primul tur la Australian Open, cu 6-4, 6-3, și în același an la Beijing, cu 6-0, 6-3, în optimi. Singura victorie anterioară a Simonei s-a înregistrat în 2012, în primul tur la Indian Wells, cu 6-1, 6-1.

Wimbledon 2019 | Simona Halep o va întâlni pe Victoria Azarenka în turul 3
De Neptun TV 3 iulie 2019

În setul al doilea Mihaela Buzărnescu s-a impus. A fost 6-4 pentru jucătoarea din București, după 47 de minute de joc, iar meciul a fost trimis în decisiv.

România luptă la Constanța pentru calificarea la Europenele de baschet 3×3!
De Neptun TV 28 iunie 2019

Turneul are loc pe 29 și 30 iunie în Piațeta Perla din Mamaia iar accesul publicului este gratuit.