duminică, 21 iulie 2019

Petre Grigoraș a împlinit 53 de ani. Vineri își va conduce echipa la ultimul meci din turul campionatului

Suporter Spirit Club Farul încheie turul ligii a treia pe terenul echipei brăilene Sportul Chiscani vineri, de la 14.00. Antrenorul constănţenilor, Petre Grigoraş, care a împlinit astăzi 53 de ani, îşi doreşte o victorie care să aducă linişte înainte de vacanţă.

Petre Grigoraș a comentat cu umor împlinirea vârstei de 53 de ani. ”Nu trebuie să te bucuri enorm, pentru că mai trece un an și îmbătrânești!”

Antrenorul Farului își pregătește echipa pentru a 10-a victorie a sezonului, dar și pentru returul Ligii a Treia.

Încă sub impresia meciului pierdut de România în fața Olandei cu 3-0, Grigoraș a atins și subiectul echipa națională.

SSC Farul joacă la Chiscani vineri, de la 14.00. La aceeași oră, liderul Progresul Spartac București, de care o despart doar două puncte, are meci greu în deplasare cu FCSB II.

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Wimbledon
De Neptun TV 9 iulie 2019

Halep a egalat situația în meciurile directe cu Zhang, 2-2, după ce asiatica a învins în 2016 în primul tur la Australian Open, cu 6-4, 6-3, și în același an la Beijing, cu 6-0, 6-3, în optimi. Singura victorie anterioară a Simonei s-a înregistrat în 2012, în primul tur la Indian Wells, cu 6-1, 6-1.

Wimbledon 2019 | Simona Halep o va întâlni pe Victoria Azarenka în turul 3
De Neptun TV 3 iulie 2019

În setul al doilea Mihaela Buzărnescu s-a impus. A fost 6-4 pentru jucătoarea din București, după 47 de minute de joc, iar meciul a fost trimis în decisiv.

România luptă la Constanța pentru calificarea la Europenele de baschet 3×3!
De Neptun TV 28 iunie 2019

Turneul are loc pe 29 și 30 iunie în Piațeta Perla din Mamaia iar accesul publicului este gratuit.