sîmbătă, 17 august 2019

Rapidul a deraiat din nou

Rapid a pierdut, cu scorul de 1-3, cu Hapoel Tel Aviv, în cel de-al cincilea meci din actualul sezon al Ligii Europa. Echipa lui Răzvan Lucescu, care nu mai păstra șanse la locul doi, ultimul care duce în primăvara europeană, a evoluat din nou slab, cedând pentru a treia oară, în acest sezon de Europa League, toate punctele pe teren propriu. Cu toate că au început mai bine meciul, rapidiștii s-au văzut conduși cu 1-0, după o uriașă eroare a lui Burcă, cel mai slab rapidist în meciul de aseară. Celelalte trei goluri ale meciului au venit în finalul primei reprize, oaspeții punctând din penalty prin Tamuz și prin Toama în ultimul minut. Singurul gol al "vișiniilor" a fost semnat de Deac, tot din penalty. Același Deac a mai irosit, în partea secundă, o lovitură de pedeapsă.