duminică, 18 august 2019

Sergiu Cioban (Tușand Cycling Team) a câștigat prologul și este primul lider al Turului Dobrogei

În prologul competiției cicliștii prezenți la start au înfruntat un vânt puternic, dar și ploaia, în prologul competiției. La categoria Elite, primul timp a fost obținut de Sergiu Cioban de la Tușnad Cycling Team, cu 5 minute și 42 de secunde, în timp ce la juniori Adrian Zamfir de la CS Dinamo s-a clasat pe primul loc, cu timpul de 5 minute și 59 de secunde. Tot la juniori, constănțeanul Cătălin Iorga de la CS Bilal a terminat al treilea, cu 6 minute și 16 secunde.

La această oră este în desfășurare prima etapă, al cărei start tehnic s-a dat din fața primăriei localității Cumpăna, cicliștii având de parcurs un traseu de 85 de kilometri pe distanța Constanța – Mangalia și retur. Așa cum v-a obișnuit, Neptun TV vă va ține la curent cu cele mai proaspete informații legate de competiție, echipele noastre transmițând imagini de pe durata celor patru zile de concurs, atât din mijlocul cicliștilor, cât și din elicopter! De asemenea, în fiecare seară, cu începere de la ora 21.25, va fi difuzat un amplu rezumat al zilei.