miercuri, 25 aprilie 2018

Spectacol marca Champions League! Bayern – Arsenal 5-1, Real – Napoli 3-1

Spectacolul a continuat aseară în Liga Campionilor. După recitalul dat de PSG în meciul cu Barcelona, Bayern Munchen a surclasat-o pe Arsenal cu 5-1. Şi câştigătoarea trofeului, Real Madrid, a făcut un pas mare spre sferturi prin victoria cu 3-1 în faţa lui Napoli.

UEFA Champions League a debutat furtunos în acest an. Bayern a făcut scor cu Arsenal pe Allianz Arena, după ce la pauză era egal, 1-1, iar tunarii rataseră un penalty.

Lewandowsky a ieșit la rampă cu un gol și un assist genial pentru Thiago Alcantara, care a dus scorul la 3-1. Spaniolul a majorat apoi avantajul bavarezilor, care au reușit 3 goluri în 10 minute, năucind defensiva lui Arsene Wenger.

Cireașa pe tort pentru echipa lui Carlo Ancelotti a pus-o, cu două minute înainte de final, Thomas Muller și, la 5-1, calificarea în sferturi este practic jucată. Nu la fel de clar este verdictul în cazul confruntării Real – Napoli. A fost tot 1-1 la pauză și pe Santiago Bernabeu, dar madrilenii au reușit și ei 10 minute de vis după ieșirea de la vestiare.

Ronaldo a destabilizat apărarea napoletanilor și l-a servit pe Kroos pentru 2-1. Șutul precis al germanului nu avea să fie însă execuția serii. Brazilianul Casemiro a prins un voleu fantastic în minutul 54 și a stabilit scorul final, 3-1, pentru echipa lui Zidane.

Rezervă la Madrid, Vlad Chiricheș poate primi o șansă în retur, când Napoli va încerca să întoarcă rezultatul.

FED CUP 2018. Simona Halep a calificat România în Grupa Mondială!
De Neptun TV 22 aprilie 2018

România conduce Elveția cu 2-0 în barajul Grupei Mondiale din Fed Cup disputat la Cluj-Napoca.

HCD Constanța continuă cursa pentru titlu!
De Sorin Cealera 20 aprilie 2018

Handbal Club Dobrogea Sud continuă lupta pentru titlu după ce a câștigat aseară, scor 27-20, în fața campioanei Dinamo, la Constanța. Calificarea în semifinalele Ligii Naționale se va decide în Capitală, pe 29 aprilie.

ACS Tomitanii vs. Gloria Buzău, derby în DNS la rugby

Sâmbătă, la ora 10.00, este derby în Divizia Națională de Seniori la rugby. Tomitanii joacă la Constanța cu liderul clasamentului, SCM Gloria Buzău. Echipa antrenată de Cristian Cojocaru le promite suporterilor că va da totul pentru victorie.

OSS Fighters, în direct la Neptun TV!
De Sorin Cealera 19 aprilie 2018

Astăzi a avut loc cântarul oficial al galei OSS Fighters (Osese), în cel mare centru comercial din Constanța. Bogdan Stoica, Marian Rusu și Ciprian Milea sunt numele grele care vor lupta mâine seară la Sala Sporturilor. Gala va fi transmisă în direct de Neptun TV, începând cu ora 20.00.

HCD mizează pe susținerea suporterilor la meciul cu Dinamo. Laurențiu Toma: 'Suntem o forță când jucăm cu sala plină!'
De Sorin Cealera 18 aprilie 2018

Handbal Club Dobrogea Sud susține joi, de la ora 19.00, meciul 2 al confruntării cu Dinamo, din play-off-ul Ligii Naționale. Obligați să câștige pentru a nu ieși din cursa pentru titlu, constănțenii mizează pe tribune pline la Sala Sporturilor. Gazdele au luat măsuri de securitate sporite. 150 de fani dinamoviști vor veni la Constanța.

Răzvan Burleanu a câștigat un nou mandat la Federația Română de Fotbal!
De Neptun TV 18 aprilie 2018

Răzvan Burleanu a câștigat miercuri un nou mandat la Federația Română de Fotbal, anunță Prosport.

SCENE VIOLENTE la meciul Steaua-Rapid! Scaune aruncate în teren - 57 de suporteri au interdicție pe stadioane!
De Neptun TV 15 aprilie 2018

25 de suporteri au primit interdicție de a intra pe stadioane timp de un an în timp ce alți 32 nu vor putea participa la competiții sportive în următoarele șase luni, în urma incidentelor de la derby-ul Steaua București - Academia Rapid.Organizatorul jocului și firma de securitate au fost amendați.

Totul pentru promovare! SSC Farul – Progresul se joacă pe Stadionul Farul!
De Sorin Cealera 13 aprilie 2018

Suporter Spirit Club Farul joacă sâmbătă, de la ora 17.00, derby-ul cu Progresul Spartac București pentru promovarea în liga a doua. 5000 de oameni sunt așteptați pe stadionul Farul!

HCD vs. Dinamo, în play-off-ul Ligii Naționale

Handbal Club Dobrogea Sud nu a putut evita un duel cu campioana Dinamo în play-off-ul Ligii Naționale. Constănțenii au încheiat sezonul regular cu o înfrângere pe terenul Stelei, dar rezultatul a trecut în plan secund după ce HCD a aflat că nu poate urca mai sus de locul 6.

'Gladiatorii din Tomis' sunt pregătiți să învingă pe CSO Voluntari!

Baschet Club Athletic joacă sâmbătă, de la ora 16.00, un meci important, pentru calificarea la turneul final al Ligii Întîi. Constănțenii mizează pe cât mai mulți suporteri la Sala Sporturilor. ”Gladiatorii din Tomis” sunt pregătiți să lupte pentru victorie în partida cu CSO Voluntari.

Conor McGregor, arestat după ce a atacat un autocar plin cu luptători UFC: 'E o mișcare cât se poate de proastă pentru cariera lui' - VIDEO
De Neptun TV 6 aprilie 2018

Conor McGregor (29 de ani) a creat, aseară, un scandal monstru în UFC și a sfârșit prin a fi arestat! Irlandezul a oferit imagini incredibile înaintea galei UFC 223, din Brooklyn, când, împreună cu un grup de prieteni, a atacat autocarul în care se aflau mai mulți luptători.

Astra – Viitorul, duelul ultimelor campioane
De Sorin Teo Vînătoru 30 martie 2018

Ultimele două campioane ale României, Astra și Viitorul, se întâlnesc duminică, la Giurgiu, în etapa a treia din play-off-ul Ligii Întâi. Din păcate pentru cele două echipe, ele nu se pot implica în acest sezon în lupta pentru titlu.

CS Tomitanii vs. CS Năvodari, derby în rugby-ul constănțean!
De Sorin Cealera 30 martie 2018

Iubitorii sportului cu balonul oval au parte de un meci-eveniment la sfârșitul acestei săptămâni. Sâmbătă, de la ora 13.00, pe stadionul Mihail Naca se joacă derby-ul rugby-ului constănțean, dintre Tomitanii și CS Năvodari. Partida contează pentru etapa a zecea a Diviziei Naționale de Seniori.

HC Dobrogea Sud are 15 victorii în campionat

Handbal Club Dobrogea Sud a câștigat aseară ultimul meci jucat acasă în sezonul regulat, scor 36-28 cu Handbal Club Vaslui. Constănțenii se pregătesc pentru un duel cu Dinamo în play-off-ul Ligii Naționale.