duminică, 21 iulie 2019

Stranierii lui Iordănescu! Vezi aici pe cine a convocat „Generalul”

Raul Rusescu și Laszlo Sepsi revin la echipa națională. Atacantul lui Osmanlispor și fundașul lui Nurnberg sunt surprizele lui Anghel Iordănescu pentru meciurile amicale cu Lituania și Spania.

Selecționerul a anunțat lista preliminară a stranierilor pentru cele două partide pe care “tricolorii” le vor susține în această lună. Iordănescu i-a mai convocat pe Tătărușanu și Pantilimon, portari, Mățel, Chiricheș, Grigore și Moți, fundași, Hoban, Sânmărtean, Torje și Maxim, mijlocași, Bogdan Stancu, Keșeru și Andone atacanți.

Lista definitivă a jucătorilor din străinătate va fi anunțată vineri. România va întâlni Lituania pe 23 martie, la Giurgiu, și Spania, pe 27 martie, la Cluj Napoca.

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Wimbledon
De Neptun TV 9 iulie 2019

Halep a egalat situația în meciurile directe cu Zhang, 2-2, după ce asiatica a învins în 2016 în primul tur la Australian Open, cu 6-4, 6-3, și în același an la Beijing, cu 6-0, 6-3, în optimi. Singura victorie anterioară a Simonei s-a înregistrat în 2012, în primul tur la Indian Wells, cu 6-1, 6-1.

Wimbledon 2019 | Simona Halep o va întâlni pe Victoria Azarenka în turul 3
De Neptun TV 3 iulie 2019

În setul al doilea Mihaela Buzărnescu s-a impus. A fost 6-4 pentru jucătoarea din București, după 47 de minute de joc, iar meciul a fost trimis în decisiv.

România luptă la Constanța pentru calificarea la Europenele de baschet 3×3!
De Neptun TV 28 iunie 2019

Turneul are loc pe 29 și 30 iunie în Piațeta Perla din Mamaia iar accesul publicului este gratuit.