duminică, 21 iulie 2019

Turcia invinge Franta și merge în sferturile CM 2010

Cu vedeta lui Phoenix Suns, Hidayet Turkoglu în mare formă la aruncările de 3 puncte și cu un public incandescent în spate, Turcia s-a instalat de la început la conducere. Franța a încercat să replice prin FLORENT PIETRUS, dar ienicerii au fost de neoprit. Contraatacul a fost o armă mortală, Turcia s-a dezlănțiut și a dat de pămănt cu cocoși galici: după 3 sferturi conducea cu 71 la 45.Cu victoria în buzunar amfitrionii au lăsat o mai moale, iar Franța a reușit să mai îndulceasă rezultatul după ce a căștigat ultimul sfert cu 32 la 24. S-a terminat 95 la 77 pentru Turcia, care va lupta pentru un loc în semifinale cu Slovenia, învingătoare în fața Australiei după o adevărată demonstrație de forță 87 la 58!  Cel mai bun om al est-europenilor a fost superstarul Barcelonei, Jaka Lakovič, cu 19 puncte, în timp ce de la canguri s-a evidențiat jucătorul Granadei, Joe INGLES!

Ar putea sa va intereseze:

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Wimbledon
De Neptun TV 9 iulie 2019

Halep a egalat situația în meciurile directe cu Zhang, 2-2, după ce asiatica a învins în 2016 în primul tur la Australian Open, cu 6-4, 6-3, și în același an la Beijing, cu 6-0, 6-3, în optimi. Singura victorie anterioară a Simonei s-a înregistrat în 2012, în primul tur la Indian Wells, cu 6-1, 6-1.

Wimbledon 2019 | Simona Halep o va întâlni pe Victoria Azarenka în turul 3
De Neptun TV 3 iulie 2019

În setul al doilea Mihaela Buzărnescu s-a impus. A fost 6-4 pentru jucătoarea din București, după 47 de minute de joc, iar meciul a fost trimis în decisiv.

România luptă la Constanța pentru calificarea la Europenele de baschet 3×3!
De Neptun TV 28 iunie 2019

Turneul are loc pe 29 și 30 iunie în Piațeta Perla din Mamaia iar accesul publicului este gratuit.