miercuri, 24 iulie 2019

Victor Pițurcă a anunțat jucătorii convocați pentru meciul amical în compania selecționatei Trinidad&Tobago

Victor Pițurcă a anunțat jucătorii convocați pentru meciul amical  în compania selecționatei Trinidad&Tobago

Victor Pițurcă nu a glumit atunci când a declarat în mai multe rânduri că Adrian Mutu nu va fi convocat pentru amicalul de marți cu Trinidad Tobago. „Briliantul” ,care tocmai a scăpat de la retrogradare împreună cu echipa sa, Ajaccio, nu se află pe lista celor 20 de jucători care fac parte din lotul „tricolorilor” pentru partida de săptămâna viitoare. Patronul celor de la Viitorul Constanța, Gheorghe Hagi, are însă motive de bucurie. Mijlocașul Aurelian Chițu se află pe lista lui Pițurcă și are șanse mari să debuteze marți la echipa națională.  Selecționerul a mai surprins și prin faptul că nu a convocat niciun jucător de la campioana României, Steaua. Asfel, cei 20 de „tricolori” care vor sta în cantonament la Mogoșoaia până la partida de marți sunt următorii: Partida amicală dintre România și Trinidad Tobago va avea loc marți, 4 iunie, cu începere de la ora 20:45.

Ar putea sa va intereseze:

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Wimbledon
De Neptun TV 9 iulie 2019

Halep a egalat situația în meciurile directe cu Zhang, 2-2, după ce asiatica a învins în 2016 în primul tur la Australian Open, cu 6-4, 6-3, și în același an la Beijing, cu 6-0, 6-3, în optimi. Singura victorie anterioară a Simonei s-a înregistrat în 2012, în primul tur la Indian Wells, cu 6-1, 6-1.

Wimbledon 2019 | Simona Halep o va întâlni pe Victoria Azarenka în turul 3
De Neptun TV 3 iulie 2019

În setul al doilea Mihaela Buzărnescu s-a impus. A fost 6-4 pentru jucătoarea din București, după 47 de minute de joc, iar meciul a fost trimis în decisiv.

România luptă la Constanța pentru calificarea la Europenele de baschet 3×3!
De Neptun TV 28 iunie 2019

Turneul are loc pe 29 și 30 iunie în Piațeta Perla din Mamaia iar accesul publicului este gratuit.